Premiership

Liverpool se vratio na vrh Premiershipa, Salah srušio Torresov rekord

salah2222

50. pogodak egipatskog napadača u Premier ligi za Liverpool čime se upisao u klupsku historiju

Liverpool se vratio na vrh  Premier lige nakon pobjede nad Southamptonom 3:1 u prvom susretu 33. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Gosti iz Liverpoola poprilično su se namučili da dođu do važnih bodova, a to im je uspjelo u završnici utakmice.

Southampton je poveo golom Shanea Longa u 9. minuti, a izjednačio je Naby Keita u 36.

Rezultat se nije mijenjao sve do 80. minute kada je Mohamed Salah pogodio za 2:1. Bio je to 50. pogodak za egipatskog napadača u Premier ligi za Liverpool čime se upisao u klupsku historiju.

Salahu je bilo potrebno 69 utakmica da dođe do brojke od 50 golova čime je oborio prijašnji rekord Fernanda Torresa kojemu je trebalo tri utakmice više.

Konačnih 3:1 postavio je Jordan Henderson u 86. minuti susreta.

Na vrhu tabele je sada Liverpool s 82 boda, dva više od drugog Manchester Cityja koji ima utakmicu manje u odnosu na “Redse”.

Liverpool će svoje prvo mjesto zadržati barem još sedam dana s obzirom da ovoga vikenda Manchester City neće igrati prvenstvenu utakmicu već polufinalni susret FA kupa protiv Brightona.