Loše vijesti iz Italije: Džeko bi s klupe mogao gledati finale Lige prvaka!?

dzeko inzaghi inter
Trenutak kada se Džeko "zakačio" s Inzaghiem

Finale Lige prvaka igra se 10. juna u Istanbulu

Inter je u finalu italijanskoga kupa u Rimu pobijedio Fiorentinu 2:1 i tako došao do devetog naslova u tom takmičenju.

Fiorentina je povela u 3. minuti nakon prekrasne akcije koju je golom iz gotovo mrtvoga ugla završio Nico Gonzalez. No, već do poluvremena Inter je okrenuo golovima Lautara Martineza. Džeki je to bio 10. trofej u karijeri.

Utakmicu je obilježio i sukob našeg Edina Džeke s trenerom Intera Simoneom Inzaghijem. Džeko se naljutio na trenera što ga je zamijenio u 58. minuti, kada je Inzaghi na teren poslao Romelua Lukakua.

Džeko se odbio pozdraviti s trenerom, a nakon toga su se žestoko posvađali na klupi. Kako piše SportMediaset, Džeki nije bilo jasno zbog čega on napušta teren, te je pitao Inzaghija da mu pojasni pomenutu situaciju.

Italijanski mediji špekulišu da bi Džeko zbog svog ponašanja mogao s klupe gledati finale Lige prvaka protiv Cityja, a da bi u prvih jedanaest mogao upasti Lukaku.

Džeko, 37-godišnji bosanskohercegovački napadač, ove sezone je zabio 14 golova, od kojih su neki bili ključni u Interovom putu do velikog finala Lige prvaka.

Ugovor s Interom ima do kraja juna. Finale Lige prvaka igra se 10. juna u Istanbulu.