Manchester United slavio na otvaranju sezone autogolom Walkera

manchester-united-slavlje

Nogometaši Manchester Uniteda otvorili su danas novu sezonu u Premier ligi pobjedom protiv Tottenhama od 1:0.

Izabranici Louisa Van Gaala slavili su zahvaljujući autogolu Kylea Walkera u 22. minuti.

On je sa oko desetak metara, u želji da skine loptu s noge Wayneu Rooneyju – koji se namještao za šut poslije asistencije Ashleyja Younga, “pokazao” kako se to radi, smjestivši loptu u lijevi donji ugao sopstvenog gola, prenosi Tanjug.

Ovo je prvi put u historiji Premier lige da sezona bude otvorena autogolom.

Inače, Tottenhem je do tog trenutka dominirao, a stopostotnu šansu u petoj minuti nije iskoristio Christian Eriksen, kome je idealnu loptu nabacio Harry Kane.

Gosti su izvršili snažan pritisak u posljednjim minutama meče, ali se u kritičnim trenucima istakao novi golman Uniteda Sergio Romero.