evropsko prvenstvo

Mancinijev pakleni trio napunio mrežu Turaka

italija (1)

Selektor Italije Roberto Mancini na otvaranju Evropskog prvenstva protiv Turske, za “udarnu iglu” svoga tima odabrao je ubojiti trio Ciro Immobile – Domenico Berardi – Lorenzo Insigne.

Spomenuta trojka na EP je stigla i našla se u startnoj postavi nakon sjajne sezone u Seriji A.

U dresu svojih klubova trio Insigne – Immobile – Berardi zabio je ukupno 56 golova i 20 namjestili!

Upravo je ta trojka riješila Turke na otvaranju EP.

Berardi je prvo natjerao Demirala da pogodi vlastitu mrežu (53. mkinuta)…

…potom je Immobile pospremio jednu odbijenu loptu u mrežu (66. minuta)…

…da bi Insigne sjajno pogodio iskosa sa nekih desetak metara (79. minuta) za 0:3 na semaforu.

Turska nije pokazala skoro ništa. U prvom poluvremenu, pred oko 15. 000 gledatelja na Olimpijskom stadionu u Rimu nisu uspjeli šutirati prema golu protivnika, dok su Italijani to napravili čak 14 puta. To je najveća razlika u šutevima u prvom dijelu jednog susreta na EURO-u još od 2004. godine, kada je Nizozemska imala 16, a Latvija jedan.

Sa otvaranja EP vrijedi još spomenuti diskutabilnu, da ne upotrijebimo neku teži riječ, odluku iz VAR sobe. U prvom dijelu utakmice lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku Celika. Vidjelo se to jasno na snimku, no VAR je odlučio da to nije penal.

U drugom kolu Italija 16. juna igra protiv Švicarske, a istog dana Turska će odmjeriti snage s Walesom.

Sutra su na programu tri utakmice. Wels – Švicarska (15 sati), Danska – Finska (18 sati) i Belgija – Rusija (21 sat).