Serie A

Romagnoli od tragičara do junaka, Milan u nadoknadi do pobjede

alessio romagnoli milan genoa
romagnoli

I dok su svi očekivali da Milan udvostruči prednost, Genoa je izjednačila. I to više sretno, nego spretno – autogolom Romagnolija

Milan je večeras odigrao utakmicu protiv Genoe. Bio je to posljednji susret 10. kola Serije A, a odigran je na stadionu “San Siro”. Domaći su slavili s 2:1 u posljednjim minutima igre.

Imali su fudbaleri Milana terensku nadmoć, stvarali su prilike, šutirali u okvir gola golmana gostiju, i na kraju su stigli do zaslužene pobjede. U sudačkoj nadoknadi.

U 4. minutu vidjeli smo najljepši detalj na ovom meču. Suso je dobio loptu na 25 metara od gola, opalio i pogodio gornji desni ugao za 1:0.

I dok su svi očekivali da Milan udvostruči prednost, Genoa je izjednačila.

I to više sretno, nego spretno – autogolom.

Nevjerovatno je kako je lopta ušla u gol u 56. minutu meča. Romagnolija je zakačila lopta i praktično iz mrtvog ugla završila u mreži za 1:1.

Milan je potom krenuo na sve ili ništa. I uspio je je stići do gola, ali tek u 91. minutu utakmice.

Nakon što je skrivio autogol, Alessio Romagnoli se od tragičara prometnuo u junaka utakmice.

Zabio je za petu pobjedu Milana ove sezone i nova tri boda. Milan sada drži četvrtu poziciju s 18 bodova, a Genoa je 11. s četiri boda manje.