Europa liga

Milan u zadnjim minutama stigao do remija protiv Manchestera, Krunić “namjestio” gol

Kada se činilo da će United slaviti trijumf, u nadoknadi je Milan došao do egala

Odigrane su prve četiri utakmice osmine finala Evropske lige, u terminu od 19 sati.

U derbiju Manchester United i Milan su odigrali 1:1. Domaćin je na Old Traffordu do pogotka stigao u 50. minuti, kada je mladi Amad Diallo spretno glavom loptu prebacio preko Donnarumme. To je ujedno bio prvi pogodak 18-godišnjaka za Crvene đavole.

Kada se činilo da će United slaviti trijumf, u nadoknadi je Milan došao do egala. Asistent je bio naš Rade Krunić, koji je iz kornera nabacio za Simona Kjaera, a iskusni Danac glavom pogađa za konačnih 1:1 i veliku radost Rossonera!

Reprezentativac BiH je, inače, odigrao cijeli meč za Milan.

Pristojnu prednost pred revanš u Švicarskoj ostvario je Ajax pobjedom nad Young Boysom od 2:0, golovima Davyja Klaasena i Dušana Tadića. Identičnim rezultatom u ukrajinskom Kievu slavio je Villarreal nad domaćim Dinamom, strijelci su bili Pau Torres i Raul Albiol.

Slavia i Glasgow Rangersi su remizirali u Pragu, 1:1. Fantastičnim golom Nicolae Stanciuja već u sedmoj minuti poveli su igrači češkog tima, izjednačio je Filip Helander u 36. minuti.