gosti neumoljivi

Nikad viđeno u Bundesligi, samo se Borussia uspjela izvući

vedad ibisevic hertha (1)

Šesto kolo Bundeslige odigrano preoteklog vikenda dugo će se pamtiti u Njemačkoj.

Naime, prvi put u historiji njemačke nogometne elite dogodilo se da u jednom kolu gosti ostvare osam pobjeda.

Zanimljivo, čast domaćih odbranila je jedino Borussija Dortmund i to ne pobjedom, već remijem protiv Werdera.

Vrijedi spomenuti fantastičnu rolu Vedada Ibiševaća, bivšeg reprezentativca BiH, koji je u pobjedi Herthe u gostima kod Kolna zabio dva gola. I to za tri minuta.

Nakon prvog poluvremena Hertha je vodila 1:0. Ibišević je u igru ušao u 58. minutu i već nakon nekoliko sekundi zabio prvi gol na utakmici, u prvom kontaktu s loptom. Samo tri minuta kasnije Ibišević je pogodio i drugi put.

Rezultati 6. kola: Union Berlin – Frankfurt 1:2, Augsburg – Bayer Leverkusen 0:3, Mainz – Wolfsburg 0:1, Paderborn – Bayern 2:3, Hoffenheim – B. Monchengladbach 0:3, Leipzig – Schalke 1:3, Borussia Dortmund – Werder 2:2, F. Dusseldorf – Freiburg 1:2, Koln – Hertha 0:4.

Top ponudu za današnje utakmice pronaći ćete na sajtu Meridiana, a osim standardne ponude na ove mečeve, tu su i bonus kvote, koje vas čekaju već nakon trećeg odigranog para. Na Meridianovom sajtu depozit bez dodatnih troškova, između ostaloga, možete da uplatite Mastercard ili Maestro karticom, a na prvu uplatu dobićete 20% bonusa.