Svjetsko prvenstvo

Nova senzacija u Kataru: Japan nakon preokreta savladao Njemačku!

FiQWnslXwAEoFrE

Ništa nije nagovještavalo takav scenarij jer su Nijemci poveli preko Gundogana u 33. minuti

Nova senzacija danas je viđena na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

U meču koji se igrao od 14 sati, Njemačka, baš kao ni Argentina jučer, nije opravdala ulogu favorita.

Njemačka je odigrala dominantno, imala je više od 20 šuteva, ali se golman Gonda nakon prvog poluvremena iz noćne more u kojem je skrivio penal, pretvorio u jednog od junaka utakmice.

Ništa nije nagovještavalo takav scenarij jer su Nijemci poveli preko Gundogana u 33. minuti, te nastavili napadati što je rezultiralo golom Havertza u četvrtoj minuti nadoknade, međutim intervenisao je VAR i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme obilježilo je nekoliko sjajnih odbrana Gonde, a onda šok za Njemačku.

U 75. minuti pogodio je Ritsu Doan, veznjak Freiburga, da bi Japance do preokreta u 83. doveo još jedan igrač Bundesligaša, Bochumov Takuma Asano.

Nijemci do kraja nisu uspjeli stići do poravnanja i završilo je pobjedom Japana 2:1.