primera

Novi kiks Barce, Pjaniću opet samo nekoliko minuta

Zanimljiv meč na Camp Nou u okršaju Barcelone i Valencie u 14. kolu La Lige, završen je podjelom bodova (2:2).

Barca je tako još jednom razočarala i podbacila ove sezone. Na kapaljku je minutažu nastavio dobijati bh. reprezentativac Miralem Pjanić, kojeg je Ronald Koeman poslao na teren tek u 86. minuti.

Valencia je došla do vodstva u 29. minuti kada je Barcina odbrana očajno reagovala nakon kornera i ostavila potpuno samog stopera gostiju Diakhabya, kojem je preostalo samo da se nakloni i s pet metara pošalje glavom loptu u gol za 1:0.

Nakon toga, prava drama u finišu poluvremena. Dosuđen je penal za Barcelonu, sudija je prvo pokazao crveni karton Gayi, a potom promijenio odluku i dao mu samo žuti karton.

Penal je izveo Lionel Messi, odbranio mu je udarac golman Šišmiša Domenech. Ipak, odbijena lopta opet dolazi do Argentinca koji je glavom praktično s gol linije šaalje u mrežu za 1:1.

U nastavku Barca uspijeva doći i do potpunog preokreta golom Arauja u 52. minuti, no Šišmiši su imali spreman odgovor i preko Maxija Gomeza su sedamnaest minuta poslije poravnali na 2:2.

Do kraja više nismo vidjeli pogotke, a u igru je u 86. minuti ušao i Miralem Pjanić.

S ovim bodom Barca je na petom mjestu, a Valencia ima šest manje i dvanaestoplasirana je ekipa u Primeri.