Obračun Pjanića i Džeke u Torinu: Stara dama bolja od Vučice (VIDEO)

Soccer: Serie A; Juventus-Roma

Juventus je s minimalnih 1:0 slavio protiv Rome u Torinu, u posljednjem susretu 18. kola talijanske Serije A.

Gol odluke postigao je Marokanac Benatija u 18. minutu utakmice, nakon kornera koji je izveo Miralem Pjanić.

Roma se prilično mučila u prvom dijelu meča, a Stara dama napadala. Slična slika i u prvom djelu drugog poluvremena, a potom se Juve povukao. Roma je mogla do boda u nekoliko navrata, ali Džeko, Florenzi i Schick nisu imali sreće a ni koncentracije u završnici odličnih prilika.

U sudačkoj nadoknadi vremena i Miralem Pjanić pogodio je prečku.

Nema sumnje da je Juve ipak zasluženo slavio, bez obzira na prilike koje je Roma imala u finišu meča. Puleni Massimiliana Allegrija uputili su za 90 minuta čak 22 udarca prema golu Alissona, od čega sedam u okvir gola.

S nova tri boda Juve je ostao tik do Napolija u vrhu tabele, sa samo bodom zaostatka, dok Vučica polako gubi korak za vodećima. Roma je trenutno četvrta, s 38 bodova, što je sedam manje od lidera Napolija. Roma ima utakmicu manje.