Lionel Messi

Opet je napravio što niko prije njega nije

messi slavia (1)

Legendarni Rivaldo smatra da se njegova minutaža mora kontrolisati

U prvoj utakmici nakon pauze zbog koronavirusa Lionel Messi se vratio starim navikama – postavljanju nogometnih rekorda.

Barcelona je slavila na gostovanju kod Mallorce 4:0, a Messi je zabio posljednji pogodak na utakmici, što mu je bio jubilarni 20. gol ove sezone. Uz to, asistirao je za drugi i treći gol Barcelone i ponovno bio najbolji igrač na terenu.

Sinoćnjim pogotkom Messi je postao prvi igrač u istoriji španskog prvenstva koji je zabio najmanje 20 golova u 12 uzastopnih sezona.

Uz dvije spomenute asistencije, sada ih ima 14 u sezoni pa je u isto vrijeme prvi strijelac i asistent La Lige.

Iako ima 32 godine, Messi i dalje ne usporava. Ipak, legendarni Rivaldo smatra da se njegova minutaža mora kontrolisati.

“Ako Barcelona pobjegne Realu u borbi za titulu, možda će dobiti nekoliko utakmica za odmor. Naravno, Messi želi biti stalno na terenu pa je treneru teško rotirati. Uz to, svake godine se bori za Zlatnu loptu pa mu ne možete kao trener doći i reći da se odmori”, rekao je Rivaldo, a njegove riječi prenosi Goal.com.

Messi je u pobjedi protiv Mallorce odigrao svih 90 minuta uprkos tome što je pitanje pobjednika brzo bilo riješeno.