Panama pobijedila SAD i osvojila treće mjesto na Zlatnom kupu

panama-sad111

Nogometna reprezentacija Paname osvojila je treće mjesto na Zlatnom kupu, odnosno prvenstvu Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba.

Na utakmci za treće mjesto odigranoj u Chesteru, Panama je došla do bronzanog odličja savladavši selekciju SAD-a boljim izvođenjem penala, pobijedivši s ukupnih 3:2.

Regularni tok utakmice završen je neriješeno 1:1. Panamu je u vodstvo doveo Roberto Nurse u 54. minutu, a Clint Dempsey je doveo izabranike Jürgena Klinsmanna do izjednačenja u 70. minutu.

Produžeci su završeni bez pogodaka, a penale su iznenađujuće dobili Panamci. S bijele tačke promašili su igrači SAD-a Fabian Johnson, Michael Bradley i DaMarcus Beasley.

U finalu takmičenja Philadelphiji u ponedjeljak će snage odmjeriti Jamajka i Meksiko.