premijer liga bih

Radnik poveo, ali se nije dobro proveo: Rođeni upisali četvrtu pobjedu

velez radnik (1)

Fudbaleri Veleža u 9. kolu Premijer lige BiH slavili su na svom stadionu u Vrapčićima protiv bijeljinskog Radnika.

Rođeni su do pobjede od 2:1 stigli nakon preokreta i još jednom ove sezone obradovali svoje navijače.

Velež je zabio u 5. minutu, kada je Brandao zatresao mrežu, no sudije su poništile gol zbog ofsajda.

Bila je to prilično diskutabilna situacija. Već u narednom napadu Radnik je došao do vodstvo. Kenan Šarić je, zaboravljen u šesnaestercu, rutinski matirao Adnana Bobića za 0:1 na semaforu.

Prvu priliku za poravnanje imao je Brandao u 20. minuti kada je glavom prebacio gol Dalibora Kozića. Šest minuta poslije šansu je propustio i Fejsal Mulić.

Rođeni su izjednačili pet minuta prije kraja poluvremena, kada je Kozića savladao Cvijanović. Asistirao je Brandao.

Drugo poluvrijeme Velež je krenuo ofanzivno i već nakon pet minuta okrenuo potpuno rezultat.

Vehabović je fantastično proigrao Zeljkovića, koji pogađa za, ispostavilo se konačnih, 2:1.

Mogao je u 89. minuti Đurić donijeti bod Radniku, ali je njegov silovit udarac sa 16 metara završio preko gola.

Feđa Dudić je nakon utakmice žalio što njegov tim ranije nije riješio pitanje poobjednika.

“I to je karakter, i to je kvalitet. Iako primiš gol, nastaviš igrati svoju igru. Morali smo ranije završiti utakmicu, znali smo da će Radnik igrati na kontre, stavili su brze igrače i znali smo da će tražiti te dubinske lopte”, rekao je trener Veleža Feđa Dudić nakon utakmice.

“Šta mi sve promašimo to je za ne povjerovati. Na kraju onda strepite do kraja, ali čestitam svojim momcima. Ovo je velika pobjeda za nas. Priključili smo se gore vrhu tabele.”

Ovim je trijumfom Velež izbio na četvrto mjesto sa 15 bodova. Radnik je ostao deveti sa sedam bodova.