Remi Albanije i Kosova pred 17 hiljada gledalaca u Prištini

aa_picture_20151113_6787591_web

Fudbalske reprezetacije Kosova i Albanije remizirale su rezultatom 2:2 u prijateljskoj utakmici na prepunom gradskom stadionu u Prištini.

Utakmica je odigrana pred oko 17 hiljada gledalaca sa Kosova i iz Albanije u svečanoj atmosferi uz zvuke vuvuzela i crveno-crne boje nacionalne albanske zastave.

Meč, koji je organizovan u čast albanske reprezentacije, koja je postigla istorijski uspeh plasmanom na EURO 2016, protekao je kako se i očekivalo, u bratskoj atmosferi.

Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Albanija je u 54. minuti povela sa 1:0 golom Reya Manaja, a Kosovo je izjednačilo golom Bersanta Celine iz jedanaesterca u 58. minuti.

Potom je Kosovo povelo sa 2:1 preko Elbasana Rashanija u 69. minuti, da bi Prištinac, Amir Rrahmani reprezentativac Albanije u 72. minuti izjednačio na konačnih 2:2.

Na početku utakmice intonirana je samo albanska himna, ne i kosovska.

Priština je od juče okićena crveno-crnim, albanskim, kao i plavo-žutim kosovskim zastavama.