Riad Bajić pogodio, autogol Bašakšehir ostavlja bez titule? (VIDEO)

bajic visca2

Medipol Bašakšehir je u 32. kolu turske Super lige u Istanbulu igrao neriješeno 1:1 protiv Demir Grup Sivasspora, javlja Anadolu Agency (AA).

Strijelac za domaću ekipu je bio bosanskohercegovački nogometaš Riad Bajić koji je pogodio u 14. minuti na asistenciju Eljeroa Eliaa.

Sivasspor je izjednačio autogolom Volkana Babacana u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Bašakšehir je od 38. minute igrao s igračem manje, nakon što je Marcio Mossoro zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Domaćin je ostao bez još jednog igrača u petoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena kada je Arda Turan zaradio direktni crveni karton zbog naguravanja sa linijskim sudijom.

Bajić je igrao sve do 70. minute, dok je u ekipi Bašakšehira cijeli meč igrao i bh. reprezentativac Edin Višća.

Poslije 32. nekompletiranog kola, lider Super lige je Galatasaray sa 66 bodova (utakmica manje), koliko ima i drugoplasirani Bašakšehir, a slijedi Fenerbahče 63 (utakmica manje) i Bešiktaš sa 62 boda (utakmica manje).