Roma demolirala Carpi: Pjanić pogodio, Džeko izašao zbog ozljede

dzeko pjanic

Nogometaši Rome slavili su s 5:1 ubjedljivu pobjedu u 6. kolu Serije A protiv novajlije u ligi, ekipe Carpija.

Roma je u vodstvo došla u 24. minuti preko Manolasa, a četiri minute kasnije Miralem Pjanić fenomenalnim udarcem je matirao Brkića i udvostručio prednost Vučice.

Tri minute kasnije Gervinho je postigao novi gol za domaćina, a Marco Borriello je u 34. minuti susreta smanjio prednost Rome.

U nastavku su za Romu još pogađali Salah i Digne, dok je Matos promašio jedanaesterac za Carpi u 76. minuti susreta. Bila je to Rimljanima treća pobjeda ove sezone.

serA

Bh. reprezentativac u dresu Rome Edin Džeko je igru napustio na poluvremenu zbog lakše ozljede, a umjesto njega u igru je ušao Francesco Totti.

Prema prvim informacijama iz Italije, Džeko je uganuo zglob desne noge, i ima veliku oteklinu. Za sutra ujutro je zakazan pregled u bolnici, nakon kojeg će se znati više informacija o ozbiljnosti Džekine povrede.