pobijedili feyenoord

Roma osvojila Konferencijsku ligu, Mourinho ispisao historiju evropskog fudbala

roma

Roma je večeras osvojila Konferencijsku ligu, pobjedom nad Feyenoordom u finalu odigranom u albanskoj Tirani.

Meč je riješio jedan pogodak. Nakon ubačaja Mancinija u šesnaesterac, na pravom mjestu se našao Nicolo Zaniolo, smirio loptu i poentirao u 32. minuti.

Nizozemski sastav je imao svoje prilike da izjednači, početkom drugog poluvremena nogometaši Feyenoorda su pogodili stativu, a zatim i prečku, ali do pogotka nisu došli. Ostalo je 1:0 za veliko slavlje navijača Vučice.

Ovim uspjehom trener Rome Jose Mourinho ušao je u historiju evropskog fudbala, postavši jedini trener koji u vitrinama ima Ligu prvaka, Kup UEFA, Evropsku ligu i Konferencijsku ligu.

Ujedno je Roma osvojila svoj prvi evropski trofej, prvi uopšte nakon 14 godina i Kupa Italije.