Kvalifikacije za SP

Ronaldo promašio penal, pa dao dva gola za pobjedu Portugala

ronaldo ss

Postao svjetski rekorder po broju golova za nacionalni tim

Cristiano Ronaldo donio je pobjedu Portugalu protiv Irske (2:1) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Pogotkom glavom za 1:1 u 89. minuti novi igrač Manchester Uniteda je postao svjetski rekorder po broju golova za nacionalni tim. Bio mu je to 110. gol u 180. utakmici za Portugal i tako je nadmašio legendarnog Iranca Alija Daeija koji je od 1993. do 2006. u 149 nastupa za Iran postigao 109 golova.

Tu se Ronaldo nije zaustavio pa je u 96. minuti okršajima s Ircima pogodio za pobjedu. Opet je sjajno skočio i iz teške pozicije poslao loptu u suprotni ugao. Zbog burne proslave pobjedničkog pogotka dobio je žuti karton.

Ranije je Irska povela u 45. minuti preko Egana, a Ronaldo je svjetski rekord propustio srušiti još u 15. minuti kada nije realizirao jedanaesterac.