Rudar i Radnik pobjedama otvorili novu sezonu Premijer lige BiH

rudar prijedor

Fudbaleri Rudar Prijedora pobijedili su Mladost s 3:0, a Radnik je bio bolji od Viteza rezultatom 1:0, u prvim utakmicama nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rudar je sve golove postigao u prvom poluvremenu utakmice u Prijedoru. Prvi gol postigao je Radoja u 6. minutu, a nakon njega u strijelce se upisao Arežina. Treći pogodak i svoj drugi na utakmici postigao je Arežina iz penala u 38. minutu.

Aktuelni prvak Sarajevo uvodnu utakmicu prvenstva kao domaćin će igrati u ponedjeljak

Jedini pogodak na utakmici između Radnika i Viteza za domaći tim u 63. minutu postigao je Lazić .

Danas se sastaju još Čelik i Sloboda, dok se sutra igraju četiri utakmice.

Aktuelni prvak Sarajevo uvodnu utakmicu prvenstva kao domaćin će igrati u ponedjeljak, 27. jula, u Travniku na stadionu Pirota na kojem dočekuje zvorničku Drinu.

U derbi susretima 1. kola viceprvak Željezničar i pobjednik Kupa BiH Olimpic u nedjelju, 26. jula, gostuju u Banjoj Luci protiv Borca, odnosno protiv Zrinjskog u Mostaru.