Četvrtfinale

Senzacija u Ligi prvaka: Lyon izbacio Manchester City!

lyon

U četvrtfinalu Lige prvaka ekipa Lyona slavila je protiv Manchester Citya rezultatom 1:3 i tako se plasirala u polufinale ovog takmičenja

Do vodstva je prvo stigla ekipa Lyona u 24. minuti kada je Maxwel Cornet sa distance uputio udarac u nebranjeni dio gola.

Odličnu priliku imao je City u 39. minuti, De Bruyne je odlično šutirao nakon prekida, ali Lopes je odbranio njegov udarac.

Prilično mirno bilo je sve do 69. minute kada Kevin De Bruyne odlični udarcem u donji desni ugao matirao golmana Lyona i tako vratio utakmicu u egal.

Ali samo desetak minuta kasnije Moussa Dembele pogađa za novo vodstvo Lyona. Sudija je prije no što je pokazao na bijelu tačku odlučio provjeriti validnost gola koristeći VAR tehnologiju koja je pokazala da je gol postignut na dozvoljen način.

Međutim, u 87. minuti nije bilo potrebe za VAR-om jer je Dembele po drugi put zatresao mrežu engleskog tima i tako postavio konačni rezultat utakmice.