premijer liga bih

Široki krenuo s pobjedom na Pecari, Jurić presudio Tuzla Cityju

siroki tuzla (1)

U posljednjem meču prvog kola m:tel PLBiH, snage su na Pecari odmjerili Šiorki Brijeg i Tuzla City. Konačan rezultat glasio je 1:0 za domaće.

Sjajan fudbal smo gledali na Pecari u prvom poluvremenu.

Široki je bio konkretniji na startu utakmice, a to su krunisali u 11. minuti kada Jurić nakon sjajne akcije i asistencije Jurilja pogađa za 1:0.

Nakon toga još par sjajnih šansi za domaće preko Pervana i Jurilja, ali Fejzić odlično brani. U prilici je bio i Cipetić, ali iz dobre situacije je šutirao preko gola.

I gosti su imali svoje šanse. Najbolje prilike je imoa Ubiparip, ali golman Zlomislić je bio uspješniji.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

U nastavku se igralo dosta borbeno, a izdvojile su se dvije prilike. Jurić je u 64. minuti imao dobru šansu za domaće, ali je bio neprecizan, da bi u 70. minuti Badji imao priliku za goste, međutim ostalo je 1:0.

U 82. minuti blokiran je pokušaj Ubiparipa.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i Široki je novu sezonu otvorio trijumfom.

Široki Brijeg – Tuzla City 1:0 (Jurić 12’)

Stadion: Pecara. Gledalaca: /. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Jurić (Široki Brijeg) / Morris, Kojić (Tuzla City).

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Jurić, Ćorić, Čuljak, Jurilj, Radeljić, Jurić, Marić, Begić i Pervan.

Tuzla City: Fejzić, Nukić, Rugašević, Kojić, Kobie, Rustemović, Karijašević, Džafić, Maksimović, Beganović i Ubiparip.