Premijer liga BiH

Široki slavio na Pecari protiv Veleža i prekinuo crnu seriju

siroki velez fena

U 67. minuti Anđušić je poklonio jednu loptu Ćavaru koji sjajno pucao sa 16 metara i pogađa za 1:0 vodstvo domaće ekipe

Široki Brijeg slavio je na Pecari protiv Veleža i upisao tri važna boda u borbi za Europu.

U 11. minuti utakmice dogodila se prva ozbiljnija prilika za goste, Haskić je uposlio Anđušića, koji puca sa desetak metara, ali Valinčić sjajno blokira njegov pokušaj.

Potom je iz slobodnog udarca u 15. minuti Ćavar ubacio u šesnaesterac, a Bagarić pokušao glavom, ali lopta ide pored gola. Dvije minute kasnije s nekih 25 metara pucao je Vukoja, ali je njegov pokušaj odbranio gostujući golman.

Na otvaranju drugog poluvremena Ćavar pokušava iz slobodnog udarca, ali siguran je golman gostiju. U 67. minuti Anđušić je poklonio jednu loptu Ćavaru koji sjajno pucao sa 16 metara i pogađa za 1:0 vodstvo domaće ekipe.

Nova dobra prilika za domaće dogodila se u 73. minuti, kad je Pejić izašao sam pred golmana Veleža, zaobišao ga je, no otišao je malo ukoso i pucao pored gola.

Do kraja su domaći uspjeli zadržati prednost i tako upisati tri važna boda.