Sloboda golom Mehidića slavila na Otoci

sloboda-olimpic

Fudbaleri Slobode pobijedili su Olimpic s 1:0 u susretu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Jedini gol na tom meču postigao je igrač Slobode Damir Mehidić u 40. minutu utakmice.

Tuzlaci su početkom meča na stadionu ”Otoka” u Sarajevu bili bolji tim. Kreirali su šanse pred golom Olimpica i odmah pokazali da su u Sarajevo došli da ostvare novu pobjedu kojom bi u potpunosti ostali u borbi za titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Sloboda je na terenu stajala dosta bolje od Olimpica i bez većih problema sprječavala domaće igrače da urade nešto više u napadu. Prijetili su Tuzlaci preko Krpića i Efendića koji su probijali odbranu ”vukova”, ali gola nije bilo.

U prvih dvadeset minuta utakmice nije bilo stopostotnih šansi za gol, a zatim Olimpic prijeti u dva navrata. Nekoliko minuta kasnije Hebibović se našao u situaciji da matira golmana Slobode Pirića koji uspjeva odbraniti udarac.

Olimpicovi promašaji ubrzo su kažnjeni. Prvo je Veselinović u 37. minutu susreta pogodio stativu a zatim prečku, a tri minuta kasnije napadi Tuzlaka su nagrađeni golom Mehidića koji goste dovodi u vodstvo.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Slobode od 1:0.