Solidna partija Muse u uvjerljivoj pobjedi protiv bivšeg kluba

musa-efes

Džanan Musa je meč završio sa devet poena, dva skoka i dvije asistencije

Košarkaši Real Madrida su večeras na domaćem parketu savladali Anadolu Efes u meču 7. kola Eurolige.

Kraljevski tim slavio je sa 94:85, a solidnu partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa.

Odlično je Real otvorio utakmicu i nakon prvih deset minuta je vodio sa 26:19, da bi ta prednost do odlaska na pauzu između dva poluvremena još i porasla na +11 (54:43).

U finišu treće i početkom četvrte četvrtine Efes pravi sjajnu seriju i dolazi na samo dva poena zaostatka (69:67).

No, u tim trenucima je u dresu Reala zablistao Mađar Adam Hanga i vratio Realu dvocifrenu prednost (79:69).

Nije se mogao Efes do kraja još jednom vratiti, te je Kraljevski tim lako priveo meč kraju i slavio rezultatom 94:85.

Džanan Musa je meč završio sa devet poena, dva skoka i dvije asistencije. Iz igre je šutirao 3/7 za dva i 0/2 za tri poena. S linije slobodnih bacanja imao je učinak 3/4. Na parketu je proveo nešto više od 22 minute.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Efesov Will Clyburn s 25 poena i 9 skokova, a Ante Žižić je ubacio 17 poena uz 7 skokova. Kod Reala su sa po 13 poena najefikasniji bili Gabriel Deck i Vincent Poirier, a po 11 su dodali Adam Hanga i Guerschon Yabusele.