kvalifikacije za EP

Srbija golovima Vlahovića savladala Crnu Goru

vlahovic

Vlahović u 78. s deset metara pogađa za 1:0, a isti igrač u 95. minuti postavlja konačnih 2:0

Nove utakmice 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrane su večeras, a u centru pažnje bio je duel Crne Gore i Srbije.

U Podgorici je do pobjede stigla selekcija Srbije sa 2:0, a oba gola je u finišu postigao Dušan Vlahović. No, zaista treba reći da je do tada Crna Gora vjerovatno bila i bolji rival na terenu.

Od početka utakmice je bolje igrala Crna Gora. Bili su agresivniji i konkretniji domaćini, a priliku su dočekali u 20. minuti.

Tada se golman Milinković-Savić poigravao, Vešović mu je ukrao loptu, ali ga na kraju nije uspio lobovati Savičević.

Prvu pravu priliku Srbija je imala nakon pola sata. Grujić je dodao do Mitrovića, a napadač Fulhama iz okreta šutira pored lijeve stative.

Veliku šansu domaćin je imao u 57. minuti. Jovetić je sjajno istrčao kontranapad i na kraju šutirao sa 18 metara, ali izvrsno reaguje Milinković-Savić i krajnjim naporom odbija loptu u korner.

Srbija je povela u 78. minuti. Mladenović je poslao prizeman centaršut, a Vlahović odmjerenim udarcem s deset metara pogađa za 1:0.

Pokušala je Crna Gora poravnati, ali u 95. minuti konačnih 2:0 postavlja Vlahović, svojim drugim golom na meču.