Konferencijska liga

Težak poraz Partizana od Feyenoorda u Beogradu

partizan feyenoord AA (1)

Slavlje domaćih navijača trajalo je svega sedam minuta, a prekinuo ga je Jens Toornstra u 20. minuti susreta, rutinski savladavši golmana Aleksandra Popovića, a 1:1 bio je rezultat na kraju prvog poluvremena.

Fudbalski klub Partizan poražen je u četvrtak u Beogradu rezultatom 5:2 od nizozemskog Feyenoorda, u prvom meču osmine finala UEFA Konferencijske lige, javlja Anadolu Agency (AA).

Domaćin Partizan je dobro otvorio utakmicu, a poveli su već u 13. minuti. Nakon sjajne akcije Bibars Natcho je pogodio sa same ivice kaznenog prostora za vodstvo „crno-bijelih“ 1:0.

Partizan je ponovo prešao u vodstvo na samom početku drugog poluvremena. Na listu strijelaca u 46. minuti svoje ime upisao je Nemanja Jović. Ovoga puta slavlje navijača Partizana trajalo je još manje. Prekinuo ga je Cyriel Dessers u 51. minuti, pogodivši za izjednačenje 2:2.

U nastavku apsolutna dominacija gostiju iz Rotterdama. Lutsharel Geertruida pogodio je u 64. minuti za vodstvo 2:3, u 71. minuti na listu strijelaca upisao se Luis Sinisterra. U 77. minuti mrežu domaćih ponovo je zatresao Jens Toornstra, strijelac prvog gola za Feyenoord, i postavio konačan rezutat utakmice 2:5 za goste.