Liga nacija

Turci se “vratili iz mrtvih” protiv Srbije, Francuzi slavili na Maksimiru

hrvatska francuska

Sjajnu utakmicu na stadionu Turk Telekom u Istanbulu u grupi 3 Lige B odigrali su Turska i Srbija

Širom Evrope igrane su utakmice Lige nacija. BiH je poražena u Poljskoj (0:3). Od selekcija iz regiona večeras su zanimljive utakmice odigrali Hrvatska i Srbija.

U grupi 3 Lige A na zagrebačkom Maksimiru odigrana je repriza finala Svjetskog prvenstva 2018. godine između Vatrenih i Francuske, a i ovoga puta slavili su Galski pijetlovi.

Francuze je u vodstvo doveo Antoine Griezmann već u osmoj, da bi Nikola Vlašić poravnao rezultat u 65. minuti. Pobjedu gostima donio je Kilyan Mbappe pogotkom u 79. minuti.

Sjajnu utakmicu na stadionu Turk Telekom u Istanbulu u grupi 3 Lige B odigrali su Turska i Srbija. Na kraju nije bilo pobjednika, jer je susret završen rezultatom 2:2. Srbi su bili blizu pobjede, nakon što su golovima Sergeja Milinkovića-Savića u 22. i Aleksandra Mitrovića iz penala u 49. minuti poveli 2:0. No, Turci se nakon toga bude i pogocima Hakana Calhanoglua u 57. i Ozana Tufana u 76. minuti stižu do izjednačenja.

Rezultati večerašnjih utakmica četvrtog kola: Liga A: grupa 1: Poljska – BiH 3:0, Italija – Holandija 1:1, grupa 2: Engleska – Danska 0:1, Island – Belgija 1:2, grupa 3: Hrvatska – Francuska 1:2, Portugal – Švedska 3:0; Liga B: grupa 1: Rumunija – Austrija 0:1, Norveška – Sjeverna Irska 1:0, grupa 2: Škotska – Češka 1:0, Slovačka – Izrael 2:3, grupa 3: Rusija – Mađarska 0:0, Turska – Srbija 2:2, grupa 4: Bugarska – Vels 0:1, Finska – Republika Irska 1:0; Liga C: grupa 2: Sjeverna Makedonija – Gruzija 1:1, Estonija – Armenija 1:1, grupa 3: Grčka – Kosovo 0:0, Moldavija – Slovenija 0:4, grupa 4: Bjelorusija – Kazahstan 2:0, Litvanija – Albanija 0:0.