liga nacija

Šehić nas spasio katastrofe, Lewandowski dominirao

16027035628224 (1)

Nogometna reprezentacija BiH ubilježila je i drugi poraz u novoj sezoni Lige nacija. Poljaci su nakon trijumfa na Bilinom polju (1:2), još jednom porazili Zmajeve, ovaj put kao domaćini s 3:0.

Ključna figura meča bio je sjajni Robert Lewandowski.

Lewandowski je u 15. minutu bio igrač kojeg je s leđa srušio Ahmedhodžić i pritom zaradio crveni karton. Bajević je u 32. minutu rupu u zadnjoj liniji nastalu isključenjem Ahmedhodžića odlučio popuniti uvođenjem Hadžikadunića. Mjesto mu je morao ustupiti naš ponajbolji igrač Miralem Pjanić.

Držali smo “nulu” do 40. minutu, a onda smo kapitulirali. Dva puta za pet minuta. Lewandowski je prvo pogodio…

…a potom u 46. minutu prvog dijela i asistirao Linettyju za 2:0.

Lewandowski je u 52. minutu zadao konačan udarac našoj reprezentaciji svojim drugim golom na utakmici.

Što se naše igre tiče, nismo se proslavili. Opravdanje nam donekle može biti crveni karton, koji možda i ne bi bio dosuđen da Ahmedhodžić nije s leđa srušio trenutno najboljeg igrača Evrope. Zadnja linije je večeras izgledala totalno pogubljeno. Šehić jeste primio tri, ali treba imati na umu da je i spriječio pravu katastrofu.

Porazom u Poljskoj napravili smo još jedan korak ka ispadanju iz A najjačeg nivoa u Ligi nacija.

U drugoj utakmici naše grupe Italija je kao domaćin remizirala s Nizozemskom (0:0).

Narednu utakmicu Zmajevi igraju 15. novembra u Holandiji. U slučaju eventualnog poraza, kolo prije kraja ispali bi smo u ligu B.