U srbijanskoj ligi izvedena najgora “panenka” svih vremena

adamovic_panenka

Utakmice 26. kola srbijanske Superlige obilježila je jedna zaista komična situacija!

Na utakmici između Napretka i Radnika (2:1) fudbaler gostiju Miloš Adamović pošteno obrukao i pri tome pomogao protivničkoj ekipi da dođe do pobjede.

Legendari Antonin Panenka vjerovatno nikada nije mogao da pretpostavi da će neko udarac koji je on patentirao izvesti na način na koji je to Adamović uradio.

Istina “panenka” je šut koji za kratko vrijeme od heroja napravi gubitnika i obrnuto. Admović je u 60. minutu, kod rezultata 1:1 riješio da izvede jedanaesterac, pokušao je “panenkom” i propisno se obrukao. Lopta je završila pored gola. I umjesto da njegov tim povede u pola sata prije kraja, deset minuta nakon promašenog penal domaći su zabili i pobijedili.

Ovaj udarac zaista nije za svakoga. Pogledajte i zašto… (bruka počinje od 3:30 u video klipu)

Golman Reala namjerno gurnuo loptu u vlastitu mrežu?