Premijer liga BiH

Veliko iznenađenje u Modriči, Zrinjski pao bez ispaljenog metka

sloga-meridian-slavlje

Zrinjski je doživio i treći poraz ove sezone, ovaj put u gostima od Sloge, koja ih je savladala sa 1:0.

Sloga je napravila pritisak u uvodnim minuta, ali su gosti imali dvije prilike preko Bilbije koje nisu realizovane.

Prvu veliku šansu na utakmici imali su gosti Bilbija je šutirao glavom pored gola, lopta je nalazi više u posjedu Zrinjskog, međutim nisu to uspjeli realizovati.

Sloga od 34. minute je vodila golom Krstovskog na asistenciju Ristića.

Janković je četiri minute poslije izveo korner, Jakovljević šutirao ali golman Sloge je odbranio. Bilbija je novu šansu imao u 43. minuti utakmice, ali ni ovaj put nije bio precizan.

Sa druge strane Sloga je imala u sudijskoj nadoknadi priliku preko Krstovskog koji šutira glavom pored gola.

Sabljić je na otvaranju drugog poluvremena imao šansu, ali nije uspio da smiri lijepo loptu pa je do nje prvi došao Dabić. Sa druge strane Ćorić je šutirao sa šenaester metara pored gola.

Odlično je igralo na otvaranju drugog poluvremna, pa je i Ćuže imao priliku da psotigne pogodak matirao je golmana Sloge Dabića, međutim lopta je otišla pored gola.

Veliku šansu su propustili domaći nakon što je Kulenović pobjegao Jakovljeviću i našao se sam pred golmanom, međutim stoper je stigao napadača pa je izbio loptu van granica igrališta.

Zrinjski je krenuo po gol koji bi im donio povoljan rezultat imali su šanse preko Marandicia i Ćuže, ali do promjene rezultat nije došlo.

Milaković je šutirao u 71. minuti glavom bez opasnosti po golmana Čondrića. Kulenović je u 79. minuti pokušao, ali je šutirao preko gola.

Zrinjski je u posljednjih desetak minuta igrao mnogo ofanzivnije, međutim Sloga se odlično branila.