Višća ponovo zabio, Basaksehiru gledaju u leđa svi turski velikani (VIDEO)

visca gol

Sjajni Edin Višća nastavio je s odličnim partijama u turskoj Superligi.

Već u ranoj fazi duela Basaksehira i Kayserija bh. reprezentativac doveo svoj tim u vodstvo. Asistirao mu je Arda Turan, koji je se i sam u 67. minutu upisao u strijelce za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Elia, na asistenciju Adebayora u 91. minutu.

Jedini gol za goste postigao je Bulut u 54. minutu meča.  Ovom pobjedom Basaksehir je napravio još jedan korak u borbi za titulu prvaka Turske. Višići je to bio šesti gol ove sezone u turskom prvenstvu.

Nakon 30 odigranih utakmica, Višća i društvo imaju 62 boda i lideri su na tabeli.

Galata je druga s dva boda manje i utakmicom manje, a sutra gostuje kod Alanyaspora.

Bešiktaš ima tri boda manje od lidera, a u nedjelju će u okviru 30. kola ugostiti Yeni Malatyaspor.

Šanse za titulu nije izgubio ni Fener (57 bodova), koji u ponedjelja igra kod kuće protiv Antalyspora.