Vječiti derbi: Sarajevo spriječilo Željezničar da osvoji šampionsku titulu?! (FOTO)

zeljo

Fudbaleri Sarajeva savladali su danas na Koševu ekipu Željezničara s 1:0 u okviru devetog kola Lige za prvaka BiH.

Jedini pogodak postigao je Amer Bekić u 22. minuti iz penala.

Tim s Grbavice je u početku utamice kontrolisao igru i bio bolji na

terenu, ali se Sarajevo oslobodilo pritiska i takva igra je krunisana golom.

U 28. minuti Željezničar je preko Bogdanovića imao sjajnu priliku, ali je Pavlović odlično intervenisao.

Minut poslije iz kontranapada ekipa Medmeda Janjoša stvara priliku za veće vodstvo kada Hebibović izlazi sam pred golmana Kjosevskog zaobilazi ga, ali promašuje prazan gol.

VEZANI TEKST: Janjoš: Danas je bilo zadovoljstvo predvoditi Sarajevo

U drugom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika iako je ‘bordo’ tim bio osjetno bolja ekipa na terenu.

Sarajevo se ovom pobjedom na tabeli približilio na samo bod zaostatka za gradskim rivalom, a Željezničar je prepustio lidersku poziciju aktuelnom prvaku Zrinjskom koji je danas slavio u Bijeljini protiv Radnika 2:1.

VEZANI TEKST: Petrović nakon vječitog derbija: Kuham, totalno sam poludio