bivši golman sarajeva

Vladan Kovačević ponovo heroj Rakowa: U zadnjoj sekundi odbranio penal za playoff

vladan-kovacevic

Rakow našeg Vladana Kovačevića plasirao se u play-off Konferencijske lige, a ponovo je junak bio bh. golman.

Revanš susret trećeg pretkola protiv Rubina nije donio golove u regularnih 90 minuta, da bi poljski tim poveo u 111. minuti produžetka pogotkom Vladislavsa Gutkovskisa.

Domaćem timu dosuđen je diskutabilan penal u 122. minuti, ali je sjajni Kovačević uspio zaustaviti udarac Seada Hakšabanovića i odvesti svoj tim dalje.

To je bila četvrta utakmica na kojoj je Kovačević uspio sačuvati mrežu, uključujući i prvu protiv Rubina, koja je također završena 0:0.