Željo slavio na Koševu na krilima Semira Štilića

derbi kosevo12

Sudac Haris Kaljanac podijelio je čak 14 žutih i dva crvena kartona

Golovima Semira Štilića (2) i Sulejmana Krpića, Željezničar je još jednom slavio ove sezone protiv ljutog rivala Sarajeva.

Ekipa Husrefa Musemića u 140. gradskom derbiju je i ovaj put prva došla u vodstvo i to prilično rano, već u 12. minutu kada je Mersudin Ahemtović sjajno matirao Željinu zadnju liniju i golmana Vedrana Kjosevskog, no bilo je to sve od bordo tima.

Semir Štilić je prvo majstorijom iz slobodnog udarca u 30. minutu poravano, a već na otvaranju drugog dijela Sulejman Krpić potpuno okrenuo rezultat.

Junak Željine pobjede Štilić bio glavni akter kod trećeg gola plavih sa Grbavice. Prvo je maestralno provukao loptu za Mladena Veselinovića koji je potom srušen u kaznenom prostoru, a potom je Štilić sigurno realizirao penal za konačnih 3:1.

Sudac Haris Kaljanac podijelio je čak 14 žutih i dva crvena kartona. Žute kartone dobili su i Musemić i Osim, a pocrvenio je pomoćni trener plavih Adnan Gušo, te stoper Sarajeva Šerbečić u 88. minutu.

Treba spomenuti i povredu Hebibovića koji je već u 23. minutu morao van igre. Hebiboviću je stradalo koljeno, a sa terene su ga iznijeli na nosilima. Željo i Sarajevo nakon 18. kola imaju isti broj bodova, ali su Plavi prvi zbog bolje gol razlike.

Rezultati by SofaScore

U posljednjoj utakmici ove godine Željo igra protiv Veleža na Grbavici, dok Sarajevo ide u goste fenjerašu Zvijezdi 09.

Sarajevo – Željezničar 1:3 (1:1)

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović Hase” (gledalaca: 13.000) Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo) Strijelci: 1:0 – Ahmetović (12), 1:1 – Štilić (30), 1:2 – Krpić (49), 1:3 – Štilić (iz penala 70). Žuti kartoni: Oremuš, Rahmanović, Lazić, Hodžić, Tatar, Letić (Sarajevo), Sipović, Alispahić, Ramović, Osmanković, Stevanović, Štilić, Bojo (Željezničar). Crveni karton: Šerbečić (Sarajevo)

Sarajevo: Džafić, Hebibović (28. Letić), Hodžić, Šerbečić, Lazić, Oremuš (72. Guzina), Gavrić, Rahmanović (59. Milanović), Tatar, Velkoski, Ahmetović

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Osmanković, Sipović, Sadiković, Alispahić (77. Bojo), Štilić, Ramović, Veselinović (84. Veselinović), Krpić.