Zrinjski “pao” u Banjaluci

borac zrinjski

Fudbaleri Borca nanijeli su prvi poraz sezone trenutnom lideru Zrinjskom. Meč odigran na Gradskom stadionu u Banjoj Luci okončan je rezultatom 2:1 u korist domaćina.

Na prvo uzbuđenje čekale su se četiri minute, a golu Borca zaprijetio je Ognjen Todorović. Uzvratili su Predragović i Radinović, a dobrim intervencijama istakao se gostujući golman Goran Karačić.

Radinović sredinom prvog poluvremena postiže pogodak za vodstvo gostiju. Nekoliko minuta kasnije u prilici je bio i Goran Zakarić čiji je šut otišao preko gola.

Drugo poluvrijeme započelo je šansom Lazara Marjanovića, da bi nešto kasnije dobru priliku za goste propustio Zvonimir Blajić. U 68. minuti riješeno je pitanje pobjednika, a pogodak za 2:0 postigao je Toni Jović.

Isti igrač mogao je postići i drugi pogodak, a dobrom intervencijom istakao se Goran Karačić. Potom je još jednom dobro pokušao Goran Zakarić, da bi minutu kasnije Zrinjski ipak uspio smanjiti, i to pogotkom Vučine Šćepanovića.

Do kraja je još pokušao Blajić koji nije uspio savladati Ružića.