veliki derbi

Zvezda u 100. minutu stigla do pobjede protiv Partizana

zvezda partizan

Crvena zvezda pobijedila je Partizan 3:2 u 31. kolu srpskog prvenstva. Okršaj dva najveća srbijanska kluba, 173. po redu, donio je dosta toga zanimljivog.

Gosti su poveli golom Sameda Baždara u 11. minuti, a Crvena zvezda je izjednačila preko Guelora Kange u 11. minuti. Xander Severina doveo je Partizan u vodstvo u 56. minuti prekrasnim pogotkom, a Cherif Ndiaye u 90. minuti izjednačio je rezultat.

No, nakon tog gola nije bio kraj utakmice. Ona je produžena čak 21 minutu.

Do potpunog preokreta došlo je u 100. minuti pogotkom Aleksandra Kataija iz novog jedanaesterca.

Zvezda je ovom pobjedom došla nadomak odbrane naslova prvaka. U sljedećem kolu Crvena zvezda gostuje kod Vojvodine, a Partizan je domaćin TSC-u iz Bačke Topole.