BiH do baraža u prepunom Mejdanu, briljirao Burić – “čovjek sa stotinu ruku”

FNA_69903

Rukometnu reprezentaciju Bosne i Hercegovine plasirala se u baraž za svjetsko prvenstvo, koje će se 2019. održati u Njemačkoj i Danskoj.

Nakon pobjede u Švicarskoj najbolji bh. rukometaši večeras su, na krilima Burića, slavili i u prepunom Mejdanu (21:15).

Izabranici Bilala Šumana su prvo poluvrijeme odigrali furiozno, te su protivniku omogućili da postigne samo šest golova (11:6).

Najefikasniji u reprezentaciji BiH nakon 30 minuta bio je Ovčina sa četiri gola, dok je ipak prvo ime u bh. timu bio golman Burić sa više od 60 posto odbrana.

U nastavku su Švicarci krenuli puno odlučnije, a bh. rukometaše je naprosto stao šut.

Nakon što su u 38. minuti imali šest golova prednost (13:7) rukometaši BiH su dopustili Švicarcima da smanje prednost na gol zaostatka u 51. minuti (16:15).

Međutim, fenomenalni Benjamin Burić nastavio je skidati nemoguće (20 odbrana), što je dalo priliku našem timu da se vrati i susret završi velikom pobjedom.