nba

Clippersi oborili klupski rekord i rutinski savladali Nurkićeve Blazerse

clippers-blazers

Jusufa Nurkića nije bilo u timu iz Oregona, zbog upaljenog koljena preskočio je sinoćnji meč

Los Angeles Clippersi bez većih problema savladali su Portland Trail Blazerse, 133:116.

Domaći košarkaši od uvodnih minuta su bili u vodstvu koje nisu ispuštali do samog kraja. Čak su oborili i klupski rekord po broju poena u prvoj četvrtini, koja je okončana rezultatom 47:32.

Pobjednički sastav predvodili su Paul George (36 poena) i Kawhi Leonard (29 poena, 12 skokova), kod Blazersa je najefikasniji bio Norman Powell (32 poena), dok je potpuno podbacio najbolji igrač Portlanda Damian Lillard (11 poena, šut 2-14).

Jusufa Nurkića nije bilo u timu iz Oregona, zbog upaljenog koljena preskočio je sinoćnji meč. Trebao bi biti spreman za naredno gostovanje Blazersa, kod ekipe Utah Jazza.

Steph Curry je postigao 41 poen u trijumfu Golden Statea nad Milwaukeejem. Pobjednik je riješen u tijesnom finišu, a konačnih 122:121 postavio je Kelly Oubre kada je ubacio jedno od dva slobodna bacanja osam sekundi prije kraja. Na drugoj strani je Connaughton promašio šut za pobjedu Bucksa.