Egipat

Danska odbranila titulu svjetskog prvaka u rukometu, golman Landin junak pobjede

Junak trijumfa Danaca bio je Landin sa 15 odbrana, dok su napad predvodili Mikkel Hansen sa sedam i Nikolaj Nielsen sa pet pogodaka

Rukometna reprezentacija Danske obranila je naslov svjetskih šampiona. U finalu igranom u Kairu savladali su Švedsku rezultatom 26:24 (13:13), javlja Anadolu Agency (AA).

U sjajnom finalu vodila se bespoštedna borba i uglavnom se igralo gol za gol do posljednjih desetak minuta. Tada Danci zahvaljujući sjajnom golmanu Niklasu Landinu uspijevaju prvi put otići na tri gola razlike (23:20).

Šveđani su na dvije minute prije kraja kod rezultata 25:23 imali priliku iz sedmerca smanjiti na gol zaostatka, ali je ponovo sjajan bio Landin koji je zaustavio protivnički udarac.

Na kraju zasluženih 26:24 za Dansku.

Junak trijumfa Danaca bio je Landin sa 15 odbrana, dok su napad predvodili Mikkel Hansen sa sedam i Nikolaj Nielsen sa pet pogodaka. Na drugoj strani najefikasniji bio je Albin Lagergren sa četiri gola.

U borbi za treće mjesto rukometaši Španije savladali su Francusku rezultatom 35:29.