1:1

Golden State izjednačio protiv Bostona u finalu NBA lige

golden-state-warriors-ss

Warriorse je predvodio Steph Curry sa 29 poena

Košarkaši Golden Statea izjednačili su na 1:1 protiv Bostona u finalu NBA lige, pošto su noćas na svom terenu pobijedili sa 107:88. Warriorse je predvodio Steph Curry sa 29 poena, šest poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Jordan Poole postigao je 17 poena, a Kevon Looney 12 poena uz sedam skokova.

Andrew Wiggins u pobjedi je učestvovao sa 11 poena i šest skokova, a sa 11 poena utakmicu je završio i Klay Thompson. Draymond Green dodao je devet poena, sedam asistencija i pet skokova.

Golden State je dobrom igrom u trećoj dionici, koju je dobio sa 35:14, riješio utakmicu. U tom periodu, poslije kojeg su Warriorsi otišli na 23 poena prednosti, Curry je postigao 14 poena. Golden State je krajem prvog poluvremena do početka četvrte četvrtine napravio seriju 43:14.

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Jayson Tatum sa 28 poena, od kojih je 21 postigao u prvom poluvremenu. Jaylen Brown dodao je 17 poena, uz šest skokova i tri asistencije, a Derrick White 12 poena i četiri skoka.

Naredna treća utakmica igra se u noći između srijede i četvrtka u Bostonu.

Golden State je pobijedio najmanje jednu utakmicu na gostovanjima u rekordnih 26 uzastopnih učešća u play-offu.