košarkaško prvenstvo BH

Igokea deklasirala Mladost u posljednjem meču prvog kola Lige 6

igokea

U susretu prvog kola košarkaške Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine Igokea je na domaćem terenu u Laktašima deklasirala Mladost sa 98:74.

Igokea je riješila pitanje pobjednika već u prvoj četvrtini ovog meča koji je dobila sa 28:19, a u nastavku meča domaći košarkaši su nastavili povećavati svoju prednost. Mladost je uspjela dobiti treći period igre sa 26:23, međutim, gosti nisu uspjeli do kraja meča napraviti nešto više. Igokea je u posljednjem periodu ovog meča pojačala odbranu i riješila pitanje pobjednika.

Domaći sastav do pobjede je predvodio Goran Filipović sa 22 poena, dok je u taboru Mladosti najefikasniji bio Đorđe Aleksić s 19.

Pobjedom Igokee okončano je prvo kolo lige 6 za prvaka BiH. Prethodno je banjalučki Borac u Sarajevu savladao Bosnu sa 81:74, dok je Sloboda u prvom meču savladala Široki sa 66:59.