Karatistkinja Ivona Ćavar osvojila bronzu na SP u Linzu

ivona_cavar1

Bosanskohercegovačka karatašica Ivona Ćavar osvojila je bronzanu medalju na 23. svjetskom senioskom prvenstvu u austrijskom Linzu.

Članica Karate kluba Neretva iz Mostara danas je u meču za treće mjesto u kategoriji do 68 kg pobijedila Norvežanku Brunstad Gitte.

U prvom kolu je savladala predstavnicu Engleske Ameliju Jayne Harvey, u drugom kolu bila je bolja od Novozelanđanke Amy Thomason, dok je u trećem kolu pobijiedila Japanku Kayju Someyju.

U meču za ulazak u polufinale poražena je od predstavnice Danske Katrine Pedersen, dok je u repasažu bila bolja od Čileanke Susan Yvette.

Naš drugi predstavnik koji se danas borio za bronzano odličje Haris Sujković u kategoriji više od 84 kg poražen je od Hrvata Anđela Kvesića, te je na kraju zauzeo peto mjesto.

U nedjelju, posljednjeg dana takmičenja na SP-u na programu su ekipene borbe u kojima će nastupiti reprezentacije BiH u obje konkurencije.