pretkvalifikacije za oi

Košarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igre

Košarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igreKošarkaši BiH pobjedom započeli borbu za odlazak na Olimpijske igre

Košarkaška reprezentacija BiH slavila je u prvoj utakmici na turniru pretkvalifikacija za plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024.

Naši košarkaši savladali su selekciju Portugala rezultatom 84:75 (po četvrtinama 17:24; 20:16; 21:14; 26:21).

Iako su Portugalci sjajno otvorili utakmicu i poluvrijeme završili s tri koša prednosti, puleni Adisa Bećiragića su u nastavku uspjeli okrenuti tok utakmice u svoju korist.

Nakon treće četvrtine imali smo četiri koša viška (54:58).

U posljednjem periodu igre uspjeli smo sačuvati prednost i na kraju slaviti s devet koševa viška. U našoj reprezentaciji danas su najučinkovitiji bili Musa (21 koš), Nurkić (17) i Garza (15).

Sjajnu partiju pružio je i Edin Atić koji je uz sedam koševa ubilježio i 10 asistencije te četiri skoka.

Košarkaši BiH protiv domaće selekcije Poljske igraju u ponedjeljak, a u srijedu protiv Mađarske.

Portugal – BiH 75:84 (24:17, 16:20, 14:21, 21:26)

PORTUGAL: Brito 8, Lisboa 22, Monteiro 10, Quieroz, Williams 19, Delgado 2, Gameiro, Guerreiro, Relvao 4, Sa 3, Ventura 3, Voytso 2. Selektor: Mario Gomes.

BiH: Garza 15, Gegić 7, Lazić 6, Musa 21, Nurkić 17, Alibegović, Atić 7, Delalić, Halilović 6, Kamenjaš, Vrabac 2, Zahiragić. Selektor: Adis Bećiragić.