nba

Luka Garza odigrao dobar meč u porazu od Portlanda

luka-garza

Nakon četiri uzastopna poraza, Portland je sinoć ostvario pobjedu u Detroitu, 115:119.

Trail Blazersi su tokom treće četvrtine imali i prednost od 23 poena razlike (56:79), ali Pistonsi su zatim napravili čudesan preokret te poveli u zadnjoj dionici (108:107).

Ipak, u završnici su jačih živaca bili gosti, sve dileme o pobjedniku otklonio je Brandon Williams poenima s linije slobodnih bacanja za 112:118 na 16 sekundi prije kraja.

Za Pistonse je jako dobru partiju pružio Luka Garza. Potencijalni reprezentativac BiH za 16 minuta igre upisao je 11 poena, tome pridodao dva skoka te po jednu ukradenu loptu i blokadu.

U njegovom timu najefikasniji su bili Cade Cunningham i Saddiq Bey (po 25 poena), a u pobjedničkom sastavu pomenuti Williams (23).

Jusuf Nurkić se i dalje oporavlja od povrede, tako da ni sinoć nije bio u rosteru Portlanda.