Olimpijski šampion u dizanju tegova pao na doping testu

Un Guk Kim

Olimpijski šampion Un Guk Kim iz Sjeverne Koreje nalazi se među sedam sportista koje je Svjetska federacija dizanja tegova (IWF) privremeno suspendovala nakon što su pali na doping testu obavljenom tokom Svjetskog prvenstva u Houstonu.

Kim je zlatnu olimpijsku medalju osvojio na igrama u Londonu 2012. godine u kategoriji do 62 kilograma. Na doping testu u Houstonu bio je pozitivan na zabranjenu supstancu letrozol, koja je klasificirana kao hormon i metabolički modulator.

Osim Kima iz IWF-a su saopštili da su na dopingu testu pali i Azerbejdžanci Valentin Hristov i Elkhan Aligulizada. Ranije ove sedmice IWF je suspendovao još četvero sportista koji su bili pozitivni na zabranjene suspstance.

Na Svjetskom prvenstvu, koje je održano od 20. do 28. novembra u Houstonu, Kim je osvojio drugo mjesto u svojoj kategoriji ispred Hristova koji je bio pozitivan na anabolički steroid nadrolon. IWF u narednom periodu tek treba da kompletira doping testova svih uzoraka koji su uzeti tokom prvenstva.