Pet poena Teletovića u porazu Bucksa, Westbrook ušao u historiju

russel

Milwaukee Bucksi sinoć su doživjeli težak poraz u okviru NBA lige od Oklahoma Thundera reztultatom 110:79.

U ovom meču za Milwaukee je nastupio i bh. košarkaš Mirza Teletović koji je za nešto više od 24 minute provedene na parketu upisao pet poena i tri skoka.

Zapaženu partiju u redovima Oklahome imao je Russell Westbrook koji je upisao triple-double: 12 poena, 13 skokova i 13 asistencija. Westbrook je u trećoj četvrtini te utakmice ušao je u historiju.

Jer dok je semafor pokazivao da se ima igrati još 9.17 minuta tog dijela igre, Westbrook je asistencijom za koš Taju Gibsonu došao do triple-double učinka, sedmu utakmicu zaredom, ali što je najvažnije, 41. put sezone.

Tako je izjednačio rekord broja triple-double učinaka u jednoj sezoni NBA, koji još od 1962. drži Oscar Robertson. Westbrook ga može srušiti već noćas u Memphisu, a ako mu to ne uspije, ima još četiri utakmice regularnog dijela sezone.

U redovima Milwaukeeja istakao se Giannis Antetokounmpo sa 11 poena, 10 skokova i četiri asistencije.