Play off bez poraza: Derbi u Banovićima pripao Sarajkama

play off

Košarkašice Play Offa nastavile su jako uspješan niz u domaćem prvenstvu pošto su večeras rezultatom 80-85 savladale domaću ekipu ŽKK Banovići, koja je do ove utakmice bila neporažena u prvenstvu BiH.

Od prve minute susreta vidjelo se da će utakmica biti neizvjesna od samoga kraja, a prva četvrtina završena je rezultatom 28:28.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala Banovićankama, koje su uspjele da stvore prednost od sedam poena te sa sigurnim vodstvom odu na pauzu između dva poluvremena. Rezultat prvog dijela igre glasio je 53:46 za ekipu RMU Banovići

Posljednji period, gošće iz Sarajeva su odigrale fenomenalno i uspjele u potpusnoti preokrenuti utakmicu u svoju korist i slaviti pobjedu rezultatom 85:80.

U pobjedničkoj ekipi Anđela Delić je postigla 22 poena, a Cierra je postigla 14 poena. Najefikasnija košarkašica u redovima domaćih košarkašica bila je Ristić sa 25 postignutih poena, dok je Demirović postigla 24.