Prva pobjeda mladih bh. košarkašica za opstanak u A-diviziji

kosarkasice u20 bih2

Ženska mlada košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine borit će se za plasman od devetog do 12. mjesta na Evropskom prvenstvu za igračice do 20 godina u portugalskom Matzosinhosu.

Izabranice selektorice Mare Lakić-Brčaninović su u susretu za plasman od devetog do 16. mjesta večeras pobijedile selekciju Slovačke sa 73:65 (10:18, 17:13, 23:16, 23:18).

Bila je to prva pobjeda bh. košarkašica na prvenstvu, kojom su izborile opstanak u A-diviziji, što je bio i osnovni cilj ekipe uoči početka EP-a.

Najefikasnije u pobjedi nad Slovačkom bile su Melisa Brčaninović sa 30, Nikolina Delić s 15 i Anđela Delić sa 12 poena.

U susretu za plasman od devetog do 12. mjesta mlade bh. košarkašice sutra će igrati s pobjednikom susreta Portugal – Turska.