Rukometaši Borca u derbiju bolji od Vogošće

rukometna lopta

Rukometaši Borca m:tel savladali su večeras na svom terenu ekipu Vogošće sa 32:28, u derbi susretu četvrtog kola Premijer lige BiH.

Domaći rukometaši bili su bolji rival veći dio meča, a već na početku su došli do prednost od šest golova (10:4). Tek sredinom prvog poluvremena rukometaši Vogošće konsoliduju redove i koriste isključenje domaćih, te smanjuju zaostatak na minus 2 – 11:9. Do kraja prvih 30 minuta igralo se izjednačeno, a na odmor se otišlo s prednošću Borca 17:15.

U nastavku je viđena slična igra kao i u prvom dijelu. Domaći su u prva tri minuta postigli tri pogotka i povećali prednost na pet razlike. Gosti su u finišu uspjeli da donekle smanje zaostatak, a imali su priliku i da meč uvedu u neizvjesnu završnicu. No, na golu Borca siguran je bio Bojan Ljubišić, koji je dobrim odbranama svojoj ekipi osigurao trijumf.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Bojan Rađenović sa deset a u ekipi Vogošće Benjamin Čičkušić sa sedam pogodaka.

U prvom današnjem meču Bosna iz Visokog je u Istočkom Sarajevu pobijedila Slaviju sa 37:24 i reprezentativnu pauzu će dočekati na prvom mjestu prvenstvene tabele.