SEHA liga: Izviđač remizirao s Metalurgom

rukomet

Rukometaši Izviđača večeras su u Ljubuškom remizirali sa skopskim Metalurgom 24:24, u okviru 17. kola regionalne SEHA lige.

“Skauti” su odigrali sjajnu utakmicu protiv favoriziranih Makedonaca, i u posljednjim sekundama meča prokockali pobjedu.

Poluvrijeme je završeno vodstvom Metalurga od tri gola razlike (13:10). Međutim, Ljubušaci su u drugom dijelu meča odigrali odlično i sedam minuta prije kraja meča uspjeli povesti s dva gola razlike.

Do kraja je bilo neizvjesno, a Izviđač je zbog grešaka u predaju lopte iz brzih kontri primao golove.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bio je Ante Grbavac s pet pogodaka, dok je kod Metalurga to bio Nemanja Obradović sa šest.

Izviđač se nalazi na posljednjem mjestu s jednom pobjedom, dok je Metalurg na šestoj poziciji i ima pet pobjeda.

Narednu utakmicu Izviđač igra protiv ekipe Gorenje Velenje 7. marta.